A brikettálásról általában

A brikettálás olyan folyamat, amely során bizonyos típusú anyagok térfogata nagy nyomás alatt csökken, így a brikettált anyag fizikai jellemzői – elsősorban csomagolási, szállítási, továbbfeldolgozási és felhasználási szempontból - előnyösen változnak. Fa alapanyag brikettálása, préselése esetén a nagy nyomás alatt felszabaduló lignintartalom biztosítja az elkészült biobrikett szilárdságát.

Hozzászólások (6)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Üdv!Szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom egyenletesen a kívánt nedvesség tartamot biztosítani,és mérni?Mi van,ha az adott fa apríték túl száraz,vagy ami gyakoribb túl nedves?-Külön technológia kell a szárításra,vagy természetes száradás is elég.
köszönöm
Trupp Roland , 2012. december. 04.
...
Jó a kérdés, azóta is sokakat foglalkoztat. Ahogy azt két évvel ezelőtt is írtam, lehet, csak 15% alatti nedvességtartalmúnak kell lennie és lehetőleg max. 10-15 mm szemcseméretűnek. Az, hogy érdemes-e, már mindenkinek saját magának kell megítélnie, hiszen ez sok szemponttól függ. Én magam nem gondolkoznék a falevél brikettálásában,
Csizmadia Csaba , 2012. január. 10.
...
Kalló János 2009-es kérdéséhez,
valóban lehet-e falevelet pelletálni, vagy brikettálni?
és érdemes-e?
köszönöm
Bánó Sándor
Bánó Sándor , 2012. január. 10.
...
Szép napot!
Biomassza, olajpogácsa pelletálása ill. brikettálása előkészítéséhez milyen folyamatok szükségesek, az olajpogácsa olajtartalma a préselési folyamatot befolyásolja -e , az olajpogácsát szükséges aprítani, ? amennyiben van ezen technológiákhoz (szárító stb. ) hol láthatjuk és a pelletálóhoz van-e árlista?
üdv orosz jozsef
orosz józsef , 2009. május. 19.
...
Röviden: lehet. Ha száraz és megfelelő méretűre van finomítva. És ez nagy általánosságban igaz minden növényi eredetű anyagra is...
Csizmadia Csaba , 2009. március. 02.
...
Lehet-e falevelet brikettálni?
Kalló János , 2009. március. 02.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Új biogázkazán uniós segítséggel Miskolcon

Új biogázkazán uniós segítséggel Miskolcon

A közelmúltban lezajló orosz-ukrán gázvita ismerős érzéseket ébresztett sokakban, hiszem már harmadszor ismétlődött meg, hogy egy időre bizonytalanná vált Európa gázellátása a kialakult konfliktus miatt.
A váratlan helyzetek megelőzőse és a kiszolgáltatottság csökkentése érdekében Magyarországon is egyre nagyobb érdeklődés és igény mutatkozik az alternatív, megújuló enerigaellátásra. 

Már a kilencvenes években is komoly problémát jelentett Miskolc és a környező települések  hulladékának  megfelelő elhelyezése, aztán 2006 júniusában bezárt Miskolcon Magyarország legnagyobb kommunális hulladéktelepe, amit még abban az évben rekultiváltak. A lezárt felszín alatt  - a szerves anyagok bomlásának köszönhetően - gazdaságossági és környezetvédelmi szempontból is hasznos biogáz keletkezett. Ennek hasznosítására a Miskolci Hőszolgáltató Kft. 197 millió forint (ez a beruházás mintegy 40%-a) vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Környezetvédelem és Energia Operatív program (KEOP) keretében.

A beruházás első ütemében 2050 méter gázvezetéket építették ki és a Hejőcsabai lakótelep fűtőművében telepítették a biogáz égetésére alkalmas kazánt, amelyet január 27-én ünnepélyes keretek között helyeztek üzembe.

A második ütemben egy villamos-energiatermelésre alkalmas gázmotor kerül beszerelésre, így  a továbbiakban a gázmotorral termelt hőenergia hasznosul a távhőszolgáltatásban.

A projekt hasznosságáról a helyi lakosokat is megkérdezték: a lakótelepen élők körében készített felmérés szerint környezetvédelmi szempontból a lakosság 93%-a, míg a földgáz felhasználás csökkentése szempontjából 100%-a tartotta fontosnak a biogáz felhasználását a távhőszolgáltatásban.

A mostani beruházás elsődleges célja volt a földgáz energiától való függőség csökkentése, emellett nem elhanyagolható szempont, hogy az olcsó, természeti környezetben megtalálható energia járuljon hozzá a lakosság életkörülményeinek javításához.

A zöldenergia térhódítása, egyre szélesebb körben történő hasznosítása kedvezően járul hozzá a tisztább és egészségesebb lakókörnyezethez.

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP